Popularne zegarki Longines Vintage Diver

Compagnie des Montres Longines, Francillon S.A. to jeden z najpopularniejszych producentów zegarków na świecie – Longines. Vintage Diver to z kolei jedna z jej najpopularniejszych kolekcji. Jak wskazuje nazwa, swoim designem nawiązują do starszych modeli, dokładniej tych produkowanych w latach 60. Co takiego sprawiło, że zdecydowano się wznowić ich produkcję i co uległo zmianom?

Longines Vintage Diver – reedycja klasyków

Zegarek Longines Vintage Diver wytrzyma deszcz, mycie rąk, a także nurkowanie. Cechuje go wodoszczelność aż 30 barów, a także mechanizm ułatwiający mierzenie czasu nurkowania. W tym celu na kopercie umiejscowiono specjalną tarczę, która ułatwia liczenie czasu, który spędzimy pod wodą. Co jeszcze przemawia na korzyść zegarka Longines Vintage Diver? Wiele modeli z tej kolekcji posiada datownik i chronograf. Kolejną zaletą są wskazówki, które zostały pokryte fosforescencyjną farbą, dzieki czemu możemy śledzić godzinę nawet po ciemku, bez konieczności włączania światła i to na długo po jego wyłączeniu.

Męskie sportowe zegarki oldschoolowe – do czego nosić?

Niewątpliwie model Longines Vintage Diver oferuje wiele korzyści, jednak na pewno znajdą się sceptycy, którzy nie będą do niego przekonani chociażby ze względu na sam design. Co prawda modele z tej kolekcji są różne, kolorystycznie oraz z podziałem na ilość komplikacji. Jednak ich prosty i elegancki design sprawia, że mogą być noszone wszędzie – na casualowe wyjście wieczorem cz na spotknie biznesowe w pracy. No i oczywiście na basen!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *